poniedziałek, 22 listopada 2010

KGB Film w Klubie Filmowym MALBORSKA 98

24 listopada (środa) o godz. 16.00 nastąpi inauguracja działalności Klubu Filmowego MALBORSKA 98 przy OKK Wola Duchacka Wschód. Na pierwszy ogień wystawi się Studio KGB Film Żeńki Pirożkowa. Żeńka jest laureatem konkursu KAMERA NA KRAKOWSKIE PODGÓRZE, jury wyróżniło film "Bieg o Koronę". Na youtube ma zarejestrowanych ponad 150 filmów.
Żeńka lubi kręcić krótkie fabułki, nader często w nich występuje - nie jest łatwo zwerbować aktorów, poza tym Żeńka jest, wbrew pozorom, nieśmiały i lubi pracować sam. Żeby kręcić filmy, szuka też pretekstów w postaci konkursów lub zamówień. Kilka dni temu wygrał upragnioną kamerę - 2 nagroda w konkursie filmowym popularyzyjącym segregację śmieci. Jesienią nakręcił kilka relacji filmowych, impresji z imprez na Woli Duchackiej - SABAS, Clown Feliks, Stara Wola nie rdzewieje, Inna lekcja historii. Dlatego pierwsza impreza Klubu Filmowego z Pirożkowem jest naturalną konsekwencją jego współpracy z OKK. 
24 listopada Żeńka od godz. 16.00 będzie kręcił horror ze wszystkimi chętnymi (chętni są proszeni o przyniesienie poszew od kołder jako kostiumu), a nade wszystko z aktorami teatru dziecięcego Cichosza (role główne), z którymi spotkał się wcześniej i nakręcił próbne ujęcia. O godz. 18.30 rozpocznie się wieczór filmowy, zostanie przeprowadzony niespodziewany casting do KGB, około godz. 19.00 nastąpi pokaz filmów Studia KGB Film, które będzie można publicznie skrytykować. 
Serdecznie zapraszam na spotkanie z Żeńką. Kochajcie film, kochajcie artystów, kochajcie Klub Osiedlowy przy Malborskiej 98 (budynek gimnazjum, wejście od strony boiska).

2 komentarze:

  1. Najfajniejsze było wnętrze starego wielkiego strychu szkolnego, główny budynek szkolny został wybudowany w końcu lat 30-tych. Być może przygotuję konkurs filmowy na wnętrza i plenery Woli Duchackiej, muszę tylko zgromadzić trochę pieniędzy, nagród rzeczowych...

    OdpowiedzUsuń