sobota, 14 listopada 2009

Kamera na krakowskie Podgórze start

W październiku został ogłoszony konkurs "Kamera na krakowskie Podgórze" - dla filmów, których akcja dzieje się w podgórskich plenerach lub wnętrzach. Jedynym ograniczeniem jest czas trwania - do 15 minut. Organizatorem jest Dom Kultury Podgórze we współpracy z Porozumieniem Dzielnic "Podgórze Razem", a autorem pomysłu i odpowiedzialnym za realizację jest niżej podpisany.
Konkurs odbywa się w ramach jubileuszu 225-lecia Podgórza. Termin zgłaszania filmów - 4 grudnia, a imprezę finałową zaplanowano 18 grudnia w kinoteatrze Wrzos. Na stronie http://www.dkpodgorze.krakow.pl/ jest więcej szczegółów, w tym wzór karty zgłoszenia, a dokładniej pod adresem http://dkpodgorze.krakow.pl/content/view/952/102/. Encyklopedią informacji o Podgórzu jest strona stowarzyszenia Podgorze.pl http://www.podgorze.pl/. I tu również znajdziecie niektóre konkursowe newsy.
Podgórze zostało w konkursie potraktowane szeroko, więc nie tylko teren dawnego miasta Podgórze, ale i okolicznych wsi, które włączone do Krakowa stały się częścią współczesnego Podgórza. Także dopuszcza się wszelkie formy filmowe, włącznie z animacją i obrazem z telefonów komórkowych. Również chętnie będą przyjmowane do konkursu filmy archiwalne - być może ten zbiór konkursowy stanie się początkiem bazy filmów dla przyszłego Muzeum Historii Podgórza. Filmy wraz z kartą zgłoszenia należy nadesłać lub dostarczyć osobiście pod adres: Dom Kultury Podgórze, 30-515 Kraków, ul. Krasickiego 18/20, z dopiskiem "KONKURS - KAMERA NA KRAKOWSKIE PODGÓRZE!:" do 4 grudnia 2009 roku.

Konkurs KAMERA NA KRAKOWSKIE PODGÓRZE! to również cykl imprez i warsztatów.

„Objazdowy Dom Kultury” to projekt, który przygotowują: MOPS Streetwork, grupa animatorów i artystów Patefon, OKK Wola Duchacka Wschód i zaproszeni przez nich współpracownicy. W miejscach pozbawionych ośrodków kultury tworzą tymczasowy jednodniowy dom kultury, który ma szansę na kontynuację. Wśród różnych zajęć jest także rozbudowany warsztat filmowy, obwoźne kino oraz tworzenie filmowej dokumentacji projektu.
Pierwszy przystanek: 28 listopada - osiedle Rżąka na południu Krakowa. Zajęcia od godz. 12.00 Pokazy efektów pracy warsztatowej – godz. 17.00. W razie niepogody zajęcia i pokazy prawdopodobnie w budynku gimnazjum.

„Nie tylko Spielberg” to projekt obejmujący pokazy filmów wykorzystujących podgórskie plenery i wnętrza. Prezentacje w formule DKF-u, zakładające dyskusje, spotkania z autorami filmów, krytykami. Przewiduje się również pokazy filmów konkursowych. Początek realizacji projektu – 30 listopada (dzień światowej premiery „Listy Schindlera” w 1993 r.)

„Filmowe wycieczki po Podgórzu” to projekt otwarty, zawierający odwiedzanie miejsc znanych z filmów, jak i miejsc inspirujących, bądź już branych pod uwagę w przygotowywanych projektach filmowych. Oprowadzają filmowcy i miłośnicy kina. Projekt realizowany w grudniu.
„Filmowcy z Podgórza” to projekt prezentujący ludzi filmu mieszkających na terenie Podgórza. Projekt obejmuje pokazy filmów i spotkania autorskie w grudniu (m.in. twórczość filmowa Sławomira Shutego).

Podczas trwania konkursu przewiduje się również prezentację propozycji Krakowskiej Szkoły Filmu i Komunikacji Audiowizualnej, panel dyskusyjny z przedstawicielami podgórskich stowarzyszeń, koncert muzyki filmowej etc.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz